wtorek, 6 marca 2012

Złote Maski - nominacje

Znamy nominacje do tegorocznej edycji Złotych Masek - nagród Marszałka Województwa Śląskiego. Laureatów poznamy 26 marca, podczas gali w Teatrze Śląskim w Katowicach.
PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA KOMISJI NAGRODY ARTYSTYCZNEJ "ZŁOTA MASKA" MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZA ROK 2011

44. edycja

Kategoria REŻYSERIA

1. Andre Hübner-Ochodlo za reżyserię spektaklu "Do dna" na postawie "Cinzano" i "Urodzin Smirnowej" Ludmiły Pietruszewskiej z songami Agnieszki Osieckiej w Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie,

2. Robert Talarczyk za reżyserię spektaklu "Mistrz & Małgorzata story" na motywach powieści Michała Bułhakowa "Mistrz i Małgorzata" w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej,

3. Waldemar Zawodziński za reżyserię spektaklu operowego "Don Carlos" Giuseppe Verdiego w Operze Śląskiej w Bytomiu.

***

Kategoria SCENOGRAFIA

1. Jarosław Koziara za scenografię do spektaklu "Calineczka" Marty Guśniowskiej wg Hansa Christiana Andersena w reżyserii Witolda Mazurkiewicza w Teatrze Lalek Banialuka w Bielsku-Białej,

2. Michał Urban za scenografię do spektaklu "Mistrz & Małgorzata story" na motywach powieści Michała Bułhakowa "Mistrz i Małgorzata" w reżyserii Roberta Talarczyka w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej,

3. Waldemar Zawodziński za scenografię do spektaklu operowego "Don Carlos" Giuseppe Verdiego we własnej reżyserii w Operze Śląskiej w Bytomiu.

***

Kategoria ROLA WOKALNO-AKTORSKA

1. Maciej Komandera za rolę tytułową w spektaklu operowym "Don Carlos" Giuseppe Verdiego w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego w Operze Śląskiej w Bytomiu,

2. Wioleta Malchar za rolę Wendli Bergman w spektaklu "Przebudzenie wiosny" Stevena Satera i Duncana Sheika wg dramatu Franka Wedekinda w reżyserii Łukasza Kosa w Teatrze Rozrywki w Chorzowie,

3. Alona Szostak za rolę Położnej Fancy w spektaklu "Położnice szpitala św. Zofii" Pawła Demirskiego w reżyserii Moniki Strzępki w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.
***

Kategoria ROLA W TEATRACH LALKOWYCH

1. Marta Marzęcka za rolę tytułową w spektaklu "Calineczka" Marty Guśniowskiej wg Hansa Christiana Andersena w reżyserii Witolda Mazurkiewicza oraz za rolę Dorotki w spektaklu "Czarnoksiężnik z Krainy Oz" w reżyserii Petra Nosálka w Teatrze Lalek Banialuka w Bielsku-Białej,

2. Michał Piotrowski rolę Tomcia w spektaklu "Przygody Zucha Tomcia Palucha" Dariusza Wiktorowicza w reżyserii Henryka Adamka w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie,

3. Radosław Sadowski za rolę tytułową w spektaklu "Tygrys Pietrek" Hanny Januszewskiej w reżyserii Lucyny Sypniewskiej oraz za rolę Księcia w spektaklu "Kopciuszek" Liliany Bardijewskiej w reżyserii Ewy Piotrowskiej w Teatrze Lalek Banialuka w Bielsku-Białej.

***

Kategoria AKTORSTWO - ROLA KOBIECA

1. Hanna Boratyńska za rolę Violet Weston w spektaklu "Gorące lato w Oklahomie" Tracy Letts w reżyserii Katarzyny Deszcz w Teatrze Nowym w Zabrzu,

2. Grażyna Bułka za rolę Rut Szachasz w spektaklu "Jakobi i Leidenthal" Hanocha Levina w reżyserii Joanny Zdrady w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach oraz za rolę Matki w spektaklu "Mistrz & Małgorzata story" na motywach powieści Michała Bułhakowa "Mistrz i Małgorzata" w reżyserii Roberta Talarczyka w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej,

3. Martyna Zaremba za rolę Małej Metalowej Dziewczynki w spektaklu "Między nami dobrze jest" Doroty Masłowskiej w reżyserii Piotra Ratajczaka w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu.

***

Kategoria AKTORSTWO - ROLA MĘSKA

1. Grzegorz Przybył za rolę Gustawa-Konrada w spektaklu "Dziady" Adama Mickiewicza w reżyserii Krzysztofa Babickiego w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach,

2. Wiesław Sławik za rolę Senatora w spektaklu "Dziady" Adama Mickiewicza w reżyserii Krzysztofa Babickiego w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach,

3. Artur Święs za rolę Itamara Jakobiego w spektaklu "Jakobi i Leidenthal" Hanocha Levina w reżyserii Joanny Zdrady w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach oraz za rolę Milo Tindle w spektaklu "Pojedynek" Anthony'ego Shaffera w reżyserii Radosława Dunaszewskiego w Teatrze Korez w Katowicach.

***
Kategoria NAGRODA SPECJALNA

1. Marcin Herich za zarys scenariusza, reżyserię i scenografię spektaklu "Cyrk Bellmer" w Teatrze A Part w Katowicach,

2. Ivo Jambor za rolę Freddiego Mercury'ego w widowisku tanecznym "The Beatles & Queen" w inscenizacji, choreografii i scenografii Igora Vejsady (The Beatles) i Roberta Balogha (Queen) przygotowanym w ramach współpracy Gliwickiego Teatru Muzycznego w Gliwicach i Opery Śląskiej w Bytomiu,

3. Ewa Wyskoczyl za autorską koncepcję i znaczące realizacje artystyczne Teatru ZL przy Tarnogórskim Centrum Kultury w Tarnowskich Górach.

***

Kategoria SPEKTAKL DLA DZIECI

1. "Calineczka" Marty Guśniowskiej wg Hansa Christiana Andersena w reżyserii Witolda Mazurkiewicza w Teatrze Lalek Banialuka w Bielsku-Białej,

2. "Czarnoksiężnik z Krainy Oz" Lymana Franka Bauma w reżyserii Petra Nosálka w Teatrze Lalek Banialuka w Bielsku-Białej,

3. "Przygody Sindbada Żeglarza" Bolesława Leśmiana w reżyserii Jarosława Kiliana w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.

***

Kategoria PRZEDSTAWIENIE ROKU

1. "Don Carlos" Giuseppe Verdiego w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego w Operze Śląskiej w Bytomiu,

2. "Między nami dobrze jest" Doroty Masłowskiej w reżyserii Piotra Ratajczaka w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu,

3. "Mistrz & Małgorzata story" na motywach powieści Michała Bułhakowa "Mistrz i Małgorzata" w reżyserii Roberta Talarczyka w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.

źródło: http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/134655.html

Brak komentarzy: