sobota, 26 stycznia 2013

1% dla Magdy Kulus

Jeśli legalnie pracujecie i "owoc żywota Waszego je-ZUS", to wypełniając PIT możecie przekazać 1% na wybraną organizację pożytku publicznego. Lobbujemy, abyście wybrali naszą koleżankę Magdę Kulus, której można przekazywać podatek przez Fundację Avalon. Jak przekazać 1% tłumaczy ulotka. Co Megi zrobiła z zeszłoroczną kasą, można przeczytać u niej na blogu.

O Megi słów kilka ze strony uczelni:
Magdalena Kulus, absolwentka i doktorantka Wydziału Filologicznego UŚ, od urodzenia choruje na zanik mięśni (SMA I). Jest prezesem zarządu Stowarzyszenia Osób Chorujących na Rdzeniowy Zanik Mięśni „SMAk Życia”. Na co dzień pracuje w Urzędzie Miasta w Tychach. Zajmuje się obsługą gabinetu prezydenta i e-mediami oraz stroną internetową urzędu. W 2011 r. wydała książkę „Blondyn i Blondyna”, która oparta jest na zapiskach z prowadzonego od 2007 r. bloga o przygodach, wzlotach i upadkach oraz wspólnym życiu Magdy i Igora, goldena z Fundacji Alteri, który jest psem asystującym.
Jedynym lekiem na jej chorobę jest regularna rehabilitacja. Wszyscy, którzy chcą pomóc Magdzie w zebraniu środków na codzienne ćwiczenia i turnusy rehabilitacyjne, mogą na ten cel przekazać 1% podatku według poniższej instrukcji:


Polecamy, bo oboje mamy do Magdy słabość i wielki szacun:).
Z.

Brak komentarzy: